Palko business square

Pavol Bartoš

Vyštudovaný architekt, momentálne tvorí vo viacerých oblastiach dizajnu, marketingovej komunikácie a vizuálneho umenia.

Je držiteľom ceny Strieborný Klinec a európskej ADCE za jeho dlhoročné práce na dizajne pre festival Grape.

Spolu s fotografom a umelcom Lousy Auberom vedú štúdio Bless, kde pomáhajú značkám a projektom dosiahnuť svoje ciele.

O rodnom meste založil značku Bratiska, zameranú na vkusné produkty podporujúce zdravý lokal-patriotizmus.

Vo voľnom čase sa venuje oddychovému projektu Kvalitný Slang o slangových slovách súčasných generácií, alebo reflektuje dobu ilustráciami a voľnou tvorbou.

VYBRANÉ PROJEKTY

PLNÉ BUSINESS PORTFÓLIO NA
BLESS DESIGN STUDIO

O hudbe

Jednou z mojich časovo najrozsiahlejších prác je súbor vizuálov pre hudobný festival Grape. Počas 7 rokov som vytváral každý rok novú tému a vizuálnu identitu naprieč celým spektrom technických riešení. Baví ma, keď je vizuál riešený mimo klasických metód.

Making of video Grape 2015

Identity Showcase

 

Pekné Miesta

Som rád, že som mal dosť možností pretaviť pocity zo svojej krajiny do rôznych autorských prác.

V obale albumu pre hudobnú skupinu Para sú vysamplované staré slovenské malby z archívu SNG. V sérii Pekné Miesta zobrazujem moje obľúbené časti Slovenska v minimalistickom podaní.

 

Klientské Práce

Mám rád spolupráce so značkami a klientami, ktorí chápu hodnotu dizajnu a jeho dôležitú úlohu pri budovaní a zlepšovaní biznisu. V agentúre a štúdiu, ktoré vediem sa venujeme širokému záberu prác. Najmä však tvoríme nové, alebo zlepšujeme staré - značky, produkty a príbehy.

www.bless.studio

 

Klientské Práce

Mám rád spolupráce so značkami a klientami, ktorí chápu hodnotu dizajnu a jeho dôležitú úlohu pri budovaní a zlepšovaní biznisu. V agentúre a štúdiu, ktoré vediem sa venujeme širokému záberu prác. Najmä však tvoríme nové, alebo zlepšujeme staré - značky, produkty a príbehy.

www.bless.studio

 

Naj Slováci

Skvelou skúsenosťou bola práca na vizuáloch a výtvarne riešenia pre TV reláciu o hľadaní najväčšej osobnosti slovenska. Meniaca sa mozaiková scéna zložená z 12.000 kelímkov a ručne kreslené grafiky národných osobností, aplikované na tričkách moderátora a merchandisu k sprievodným aktivitám projektu.

 

Projekt o mojom jazyku

Môj oddychový projekt - mapovanie súčasného slovenského slangu. ktorý začal úplnne spontánne a stále sa vyvíja. Momentálne ho budujem na instagrame a rád by som ho chcel časom vydať knižne a premeniť na prvý slovenský slovník slangu.

@kvalitnyslang

Projekt o mojom meste

V roku 2014 som s dvoma kamarátmi založil o Bratislave značku Bratiska, pôvodne pre zopár známych. Vyrábame toho už trochu viac ako pre len pre nich, ale cieľ je rovnaký. Som hrdý na svoje rodné mesto a mám ho rád. Bratiska podporuje zdravý lokál-patriotizmus vkusnými produktami - Či uź sú to grafiky budov a miest od množstva autorov, alebo jednoduché nápisy mestkých častí. V spolupráci s neziskovými organizáciami sa snažíme budovať pozitívne vzťahy naprieč generáciami, časťami slovenska a národnosťami.

@bratiska
bratiska.sk
www.bratiska.biz

Zdieľanie skúseností

Rozprávať a diskutovať, učiť sa navzájom považujem za esenciálnu súčasť mojej tvorby, či už je to TEDx talk, alebo prednáška na vysokej škole.
Foto z posledného eventu: IBM PRESENTS - DSEIGN HEROES.

TEDx talk (youth) - 2015

Štúdio pre tvorbu a rast značiek

BLESS STUDIO je kreatívne, multidisciplinárne štúdio pôsobiace pre široký záber klientov.

@blesstudio
bless.studio

Voľná tvorba

Spoločnosť a politika

Wrong or no access token.

Sociálne siete:

Instagram:
@palko.palko

LinkedIn:
Pavol Bartoš

Facebook:
Pavol Bartoš

Fakturačné údaje: 

Bratiska, s.r.o., Klemensova 17, 811 09, Bratislava, Slovensko
IČO: 48077844, DIČ: 2120035544, IČ DPH: SK2120035544

© PAVOL BARTOŠ 2023